Dumny Kot*PL, hodowla kotów Norweskich Leśnych i Rosyjskich Niebieskich

 

Dumny Kot*PL, hodowla kotów Norweskich Leśnych i Rosyjskich Niebieskich  Możemy - jak większość hodowców - powiedzieć o sobie, że korzenie DUMNEGO KOTA*PL tkwią w pochodzącej z dzieciństwa miłości do zwierząt i zainteresowaniu nimi. Z biegiem lat przewinęło się przez nasz dom wiele najróżniejszych stworzeń - koty, psy, ptaki i gryzonie. Profesjonalną hodowlą, początkowo miniaturowych białych pudli, zajęliśmy się w 2004r. Dzieci jednak koniecznie chciały mieć koty, każde jako swojego osobistego przyjaciela, ale też by zdobywać kompetencje hodowców, umiejętnie pielęgnować koty, prezentować je na wystawach.

  Daliśmy sobie czas na wybór rasy i odpowiednich osobników kociej arystokracji. W 2008r. rozpoczęliśmy poszukiwania, głównie przez Internet. Oglądaliśmy również pod kątem rozpoczęcia własnej hodowli koty rasowe na wystawach. Ostateczne podjęcie decyzji okazało się jednak niełatwe, gdyż zdania były podzielone: synowie Maciej i Andrzej wybrali kota norweskiego leśnego, zaś córkę Sarę urzekła uroda i wrażliwość rosyjskiego niebieskiego. Ponieważ wszyscy konsekwentnie obstawali przy swoim zdaniu, zdecydowaliśmy się na obie rasy. Wiosną 2009r. przyjechała z nami do Torunia przepiękna kotka norweska leśna Fantastic Chaton Roux*PL, a niedługo po niej Zilla Ewjatar*PL - kotka rosyjska niebieska. Okazało się, że mimo różnic w temperamencie, obie kotki na co dzień całkiem przyjaźnie ze sobą egzystują. Od tego czasu w naszej hodowli przyszły na świat 3 mioty wspaniałych kociąt: Fantastic urodziła w 2010r. 5 kociaków, również Zilla w 2010r. została matką 5 maluchów, i w tym samym roku urodziła jeszcze jednego kociaka. Każdorazowo narodziny kociąt przeżywaliśmy jako cud natury. Z ochotą pielęgnowaliśmy maleństwa, obserwowaliśmy ich rozwój, spełnialiśmy z zapałem wszystko, co potrzebne przyszłym championom kociej arystokracji. Zależy nam, aby nasze koty były wspaniałe, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru, żeby każdy kot z hodowli Dumny Kot*PL dawał jak najwięcej satysfakcji i radości swojemu właścicielowi. Tak jak nam.

 

Ina, Sara, Maciej, Andrzej

 

  Dzięki kotom poznaliśmy też wielu wspaniałych ludzi kochających koty i w ich osobach zyskaliśmy oddanych przyjaciół, którym tutaj dziękujemy za wsparcie i pomoc w zakładaniu oraz prowadzeniu hodowli DUMNY KOT*PL.

 

Copyright 2010 © Dumny Kot*PL - koty Norweskie Leśne i Rosyjskie Niebieskie.     Projekt i wykonanie: aviokdesign